AdBlueta käytetään lisäaineena pakokaasujen typenoksidien puhdistukseen kaikissa SCR-katalysaattorilla varustetuissa diesel moottoreissa valmistajan ohjeen mukaisesti. AdBlue neste on tarkasti määritelty liuos. Rekisteröidyn AdBlue® tuotemerkin alaiset tuotteet joita INFRALINE myy, valmistetaan kaikki ISO 22241-1 - 4 ja DIN 70070 -standardien mukaisesti. Kaikki AdBlue® jota myymme, täyttää EURO 4, EURO 5 ja EURO 6 päästömääräykset.
AdBluen käyttölämpötila -11 - + 30° C. Varastointiaika 1 vuosi. Nesteen ominaispaino on 1.1
Tuote tulee säilyttää suoralta auringon valolta suojassa sekä välttää liian kylmiä ja kuumia varastointilämpötiloja
KANISTERIT :
- Sinetöidyt kanisterit ovat polyeteeniä. Mukana seuraa kertakäyttöinen tankkausratti
- Hävitä käytetyt kanisterit ympäristöä säästäen, mielellään kaatopaikan jätepisteeseen
TYNNYRIT :
- Sinetöityihin tynnyreihin tankataan aina 210 L. Vertailuna muihin - tynnyreissämme on n.5 % enemmän AdBlue'ta.
- 210 L tynnyrien liittimiä : S70x6/BSP R2" Mauser, S64x6/BSP R2" Mauser tai S56x4/BSP R2" Tri-Sure
- Tynnyreihin on saatavilla BSP 2" adaptereita ja imuputkia CDS liittimellä erilaisten pumppujen asennusta varten
- Tynnyreissä ei ole panttia. Hävitä käytetyt tynnyrit ympäristöä säästäen, mielellään kaatopaikan jätepisteeseen
IBC KONTIT :
- Pantti peritään vain ensimmäisen tilauksen yhteydessä. Kontit ovat siis rahanarvoista omaisuutta asiakkaille
- Palauttamalla tyhjän kontin myyjälle vältyt uudelta panttimaksulta. Vaihdettaessa täyteen hyvitys on 100 %:a
- Palautettu kontti tarkastetaan. Jos se todetaan vialliseksi, saastuneeksi tai kannen sinetti on rikottu,
- Panttipantti pidätetään ja uudesta kontista veloitetaan uusi pantti. Vain AdBlue kontteja otetaan vaihdossa vastaan.
BASIC :
- IBC kontti alahanalla. Neste otetaan painovoimaisesti laskemalla tai imemällä ala hanasta.
- Hanaan liitettäviä adaptereita 3/4" tai 1" letkukaralla on valikoimissamme, samoin uusia alahanoja/sulkuventtiileitä
PRO :
- IBC kontti kontin päällä olevalla CDS pikaliittimellä, täysin tippavapaa.
- PRO IBC kontissa on aina imuputki, suuressa osassa kontteja on sekä CDS liitin että hana.
- Sähköpumppupaketteihin liitettävät SEC liittimet sopivat suoraan CDS:n. Näin tankaten vältät vuodot ja sotkut lattialla.
Leasingrahoitus
Voit hankkia Nordea Tukirahoituksen laiteleasingillä kaikki yli 400 € (alv 0 %) arvoiset tuotteemme.
Vuokra-aika on tasaerälyhennyksillä 12–60 kk.
- Ei käsirahaa
- Ei tilin avausmaksuja
- Ei sivukuluja
Laite jää asiakkaalle sopimusajan päätyttyä. Leasingmaksut ovat verovähennyskelpoisia, eikä kalustoa tarvitse poistaa kirjanpidossa. Pääomaa voidaan käyttää liiketoiminnan kehittämiseen sen sijaan, että se sitoutuisi kalustohankintoihin. Laitteeseen voidaan liittää vakuutus tai käyttää omaa vakuutusyhtiötä.
Pyydä tarjous →